You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
For ripping soft or hardwood on gang rip wet or dry. Please pay attention to keyway
| (D) Diameter | 14 (350mm) |
|---|---|
| Teeth | 24+2+2 |
| (d) Bore | 2-1/2 |
| Tooth Grind | FT |
| Kerf (B) | .197 (5.0mm) |
| Plate (C) | .125 (3.2mm) |
| SKU | GR1424 |
|---|---|
| Weight, lb | 5.5600 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Manufacturer | Amana Tool |