You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
For ripping soft or hardwood on gang rip wet or dry. Please pay attention to keyway
| (D) Diameter | 10 (250mm) |
|---|---|
| Teeth | 18+2+2 |
| (d) Bore | 2-3/8 |
| Tooth Grind | FT |
| Kerf (B) | .174 (4.4mm) |
| Plate (C) | .110 (2.8mm) |
| SKU | GR1018 |
|---|---|
| Weight, lb | 1.0000 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Manufacturer | Amana Tool |