You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
Designed to reduce the arbor. Most saw blade bushings have serrations on the outside diameter edge to provide a better grip and fit.
| (D) Diameter | 30mm |
|---|---|
| (d) Bore | 3/4 |
| Kerf (B) | .070 (1.8mm) |
| A | .070 (1.8mm) |
| SKU | BU-520 |
|---|---|
| Weight, lb | 0.0300 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Manufacturer | Amana Tool |