You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
Designed to reduce the arbor. Most saw blade bushings have serrations on the outside diameter edge to provide a better grip and fit.
Specifications:
| (D) Diameter | 20mm |
|---|---|
| (d) Bore | 3/8 |
| Kerf (B) | .060 (1.5mm) |
| A | .060 (1.5mm) |
| SKU | BU-120 |
|---|---|
| Weight, lb | 0.0200 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Manufacturer | Amana Tool |