You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
| (D) Diameter | 125mm |
|---|---|
| (d) Bore | 1-1/4 |
| (B) Cutting Height | 50mm |
| Max. t | 27mm |
| RPM | 6,100-10,300 |
| Teeth | 4+4 |
| Cutter Body | Steel |
| Replacement Knives | ICK-50 (4) & RCK-70 (4) |
| SKU | 61482 |
|---|---|
| Weight, lb | 1.0000 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Manufacturer | Amana Tool |