You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
| (D) Diameter | 8 (200mm) |
|---|---|
| Teeth | 24 |
| (d) Bore | 5/8 |
| Tooth Grind | FT |
| Hook Angle | 12° |
| Kerf (B) | .250 (6.35mm) |
| Max RPM | 9,000 |
| Plate (C) | .180 (4.6mm) |
| SKU | 61365 |
|---|---|
| Weight, lb | 1.0000 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Manufacturer | Amana Tool |