You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
Brocas Taladro-Martillo Para Concreto
Carbide tipped rotary hammer SDS Plus bits with 2 flute carbide tipped head for long drilling
life with quick dust removal and greater accuracy under extreme loads.
Designed to drill through: Concrete
Specifications:
| ØD | 1/4" |
| B | 3" |
| L | 7" |
| SKU | 613-510 |
|---|---|
| Weight, lb | 0.1400 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Manufacturer | Amana Tool |