You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
Brocas Para Concreto-Sistema SDS MaCarbide tipped rotary hammer SDS Max
Carbide tipped rotary hammer SDS Max bits with 2 flute carbide tipped head for faster drilling of true round holes which produce less vibration for longer life and greater productivity.
Designed to drill through: Concrete
Specifications:
| ØD | 1" |
| B | 31" |
| L | 36" |
| SKU | 613-468 |
|---|---|
| Weight, lb | 3.6600 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Manufacturer | Amana Tool |