You have no items in your shopping cart.
Subtotal: $0.00
2 Flute with Upper Ball Bearing Guide
This is the basic rabbeting bit. It cuts 3/8" wide and up to 1/2" deep. Switch to one of four optional ball-bearing guides to alter the width of cut. Use in all handheld and table-mounted routers.
| ØD | 1-1/4" |
| 'A' | 3/8" |
| B | 5/16" |
| Ød | 1/2" |
| L | 2" |
| Replacement Bearing |
47706 |
| SKU | 260-11 |
|---|---|
| Weight, lb | 0.1500 |
| Dimensions | No |
| Country of Manufacture | Germany |
| Manufacturer | Amana Tool |